PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121109}

Football Factory

The Football Factory
7,2 33 111
ocen
7,2 10 1 33111
6,8 4
oceny krytyków
Football Factory
powrót do forum filmu Football Factory

Straszna słabizna

ocenił(a) film na 3

Nie wiem jakim cudem film dostał znaczek "FW Poleca" bo to nie były jeszcze czasy kiedy to wyróżnienie dawano byle komu i faktycznie coś znaczyło. Nie rozumiem tez jakim cudem ten film został zakwalifikowany jako kryminał.

użytkownik usunięty
Eddy

Podejrzewam że stwierdzenia "nie wiem", "nie rozumiem", towarzyszą ci często w twoim życiu codziennym.

ocenił(a) film na 3

pfff - riposta ostra niczym intelekt gościa który się na nią wysilił. Jeśli szukasz kogoś do pyskówki to źle trafiłeś - nie interesuje mnie przepychanie się z fanatykami tego filmu, założyłem ten temat żeby wyrazić swoje zdanie i rzeczowo podyskutować. Jak nie jesteś w stanie napisać nic merytorycznego a stać Cię jedynie na naprawdę słabej jakości ironię to nie wysilaj się niepotrzebnie. Wskocz sobie na forum "Inne" - tam pełno jest tematów w których się odnajdziesz i rozmówców dopasowanych do Twojego poziomu. Dla mnie ten film to kompletny gniot i fakt że dałeś mu 10 jest naprawdę komiczny.

ocenił(a) film na 3

hehe no ale czego można się spodziewać po gościu który daję "American Pie: Zjazd absolwentów" 9/10. Podejrzewasz "że takie stwierdzenia mi towarzyszą w życiu codziennym"? Ten protekcjonalny ton jest naprawdę żałosny w tym kontekście. xD

użytkownik usunięty
Eddy

Fakt że FF na FB przy 16 tys. głosów ma średnią 7,4 a na IMDb przy 14 tys. przyzwoite 6.8 dodając, że film naprawdę nie traktuje o popularnej tematyce, sprawia że komiczne jest twoje 3\10 dyletancie.

ocenił(a) film na 3

Komiczne jest Twoje tłumaczenie. Koleś który w najczęściej oglądanych gatunkach ma komedie i komedie romantyczną nie będzie mnie uczył jak mam oceniać filmy. Dla mnie gwiazdki na FW maja nikłe znaczenie - wiele filmów jest niedocenionych a te słabe są często przecenione - byłbyś tu dłużej albo szybciej się orientował to byś wiedział. Ten temat nie jest niszowy bo ludzie zawsze chętnie oglądają naparzanie się po ryju a tematem kibiców podniecają się nie tylko kibole. Ten gniot może mieć na FW nawet 9.8/10 co nie zmienia faktu że jest nakręcony na podstawie tragicznego, sztampowego scenariusza, akcja poprowadzona jest fatalnie, postacie są śmieszne, dialogi żałosne a gra aktorów żenująca. I Ty temu szitowi dałeś więcej niż "Obcemu" Scotta a do tego będziesz mnie uczył jak mam dodawać gwiazdki. Kto tu jest dyletantem? Śmieszny jesteś!

użytkownik usunięty
Eddy

Nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie. Jak zmądrzejesz to zrozumiesz, że filmów które nie mają ze sobą nic wspólnego się nie porównuje, moje oceny FF i Obcego mają się do siebie nijak. Poza tym bredzisz jak potłuczony. Film jest dobry, na IMDb oceniają duuuużo ostrzej niż tutaj a tam ocena to też niespełna 7, takie oceny w 2 bardzo popularnych serwisach świadczą o tym, że film na taką ocenę po prostu zasługuje, nawet jeśli się nie podoba takim pojedynczym dyletantom jak ty :]

ocenił(a) film na 3

Nie maja się nijak bo jeden to klasyk gatunku a drugi to słabe filmidło. Nie będę powtarzał mojego stosunku do ocen filmów - "jak zmądrzejesz" to nauczysz się czytać ze zrozumieniem. Skoro masz problem z większą ilością tekstu to napiszę tylko że ogólna konkluzja jest taka, że nie sugeruję się oceną społeczności kiedy wystawiam własną. Zamiast wmawiać komuś ze jak film ma 7 to mu powinien dać co najmniej 6 napisz lepiej o jakichkolwiek jego zaletach. Dla mnie po prostu było to przeraźliwie nudne, źle napisane, wyreżyserowane i zagrane filmidło z pretensją do socjologicznej analizy. Do tego irytujący podniecony głos z offu drewniaka Dyera który budził raczej rozbawienie niż ekscytację. "Human Traffic" podobał mi się bardzo, podobnie jak "Hoologans" ale FF uważam za spaprany już na etapie pisania scenariusza. Fakt że podobał się 8 tys karków, 4 tys gimbusów i 4 tys znawców kina spod znaku "American Pie" tego nie zmieni. Na FW pełno jest g*#nianych filmów ze śmiesznie wysokimi ocenami. Nie wydaje mi się żeby musiało mieć to wpływ na to jak ja je oceniam. Nie uważam też żeby moje zdanie było gorsze od Twojego a na pewno lepiej umiem je uzasadnić. Konformizmem możesz tłumaczyć wiele sytuacji ale na pewno nie jest to dobry argument by polemizować z czyjąś subiektywna opinią.

użytkownik usunięty
Eddy

hahaha tak myślałem fan Froda lejącego angielskich kiboli na prawo i lewo czyli full-komercyjnego filmiku z pogranicza since-fiction...

Łatwo się domyślić, że obejrzałeś ten komercyjny śmieszny filmik z Frodem i pięknym scenariuszem w którym to dopiero można obejrzeć takie drewna jak cała ta paczka "huliganów" tego łysego kolesia, który sam ten był dość śmieszny a potem się wziąłeś za FF i jako że nie było super Froda to ci się nie spodobał, standard pełno jest takich ty.

To za co przede wszystkim ludzie lubią FF jest choćby WIARYGODNOŚĆ tego filmu, realne przedstawienie obrazu angielskich huliganów jeśli nie obecnych to choćby tych sprzed kilkunastu lat, dokładnie tak jak napisali w opisie "FF ukazuje przerażająco prawdziwy choć wypełniony bolesnym humorem obraz współczesnej Anglii. Takiej Brytanii, nie spotkasz w reklamowych folderach" i myślę że m.in. za to ludzie doceniają ten film jako przynajmniej dobry, no ale fani Froda tego nie zrozumieją. A już kompletnie komiczne jest twoje przyczepianie się do Dyera i innych aktorów za ich grę, p/czas gdy "bardzo podobał" ci się GSH, gdzie ci huligani byli zagrani tak tragicznie, że nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

P.S. - użyj więcej górnolotnych słów i zwrotów w następnym poście, plis, chętnie się pośmieję :))

ocenił(a) film na 3

Ktoś dla kogo słownik jest zjawiskiem paranormalnym faktycznie może reagować rozbawieniem na nieznane słowa - mózg rożnie się adaptuje w stresowych sytuacjach.
"Frodo" jest całkiem niezłym aktorem - na pewno o niebo lepszym od Dyera który tępym wyrazem twarzy maskuje totalny brak talentu aktorskiego - zresztą sprawdź ile mają filmy w których grał skoro tak lubisz statystyki.

Nie jestem "fanem" GSH - ani w ogóle filmów kibicowskich - po prostu dla mnie "Hooligans" był filmem znacznie lepiej zrealizowanym. FF to chałupniczo wykonane filmidło w którym zbieranina pseudo aktorzyn nie bardzo ma pomysł na to co robić przed kamerą. Chcesz zobaczyć realizm pość sobie dokument. Jak się robi fabułę trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie o prowadzeniu akcji i dialogów - sama naturalność nie wystarczy żeby zrobić zjadliwy film. Dla mnie produkcja pokazująca "prawdziwą Anglię" w duchu czasu dekady której była poświęcona to "To właśnie Anglia". A w przypadku FF hasełko - "Anglia jakiej nie znasz z folderów reklamowych" to zwyczajnie zerżnięty lep na frajerów którym wydaje się że wystarczy pokazać aktorskie beztalencia które fakują w drewnianych dialogach rodem z "W11" żeby mieć pretensje to pokazywania "prawdziwej" Anglii, Grecji czy Kambodży. Ten film to dno pod każdym względem - jak Ci z tym lepiej to możesz to racjonalizować stwierdzeniami że jest "niszowy"/"prawdziwy"/"wiarygodny" - i tak prawda jest taka że jest po prostu tani i tandetny. Można zrobić film który pokazuje dobrze realia bez żadnego retuszu ale to nie znaczy że trzeba obniżać poprzeczkę jeśli chodzi o profesjonalizm realizacji. I tyle! Jak poczujesz się z tym lepiej możesz mnie wrzucić do worka z fanami GSH albo rozkminiac ile i gdzie ten chłam ma gwiazdek ale to nie zmieni w niczym faktu że to bida z nędzą.

użytkownik usunięty
Eddy

Jeden mądry człowiek raz mi powiedział, że debila można poznać m.in. po tym, że nadużywa górnolotnych słów i zwrotów, jak widać miał rację.

Nie uważam Dyera za gwiazdę filmową, ale tutaj(w FF) moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić, wcielił się w swoją postać idealnie, od razu "kupiłem" Tommy'ego Johnsona, w przeciwieństwie do np. pana nauczyciela historii i jego ziomów z GSH, który tak ci przypadł do gustu, jeden drewniak większy od drugiego, no ale jest Frodo więc film jest super. Tak w ogóle, nie przyszło ci do głowy że ten "tępy wyraz twarzy" może nad wyraz pasować do postaci którą Dyer gra ??

Co do twojej niedorzecznej opinii o FF to się powtarzasz....jak zauważyłeś w pierwszym poście nawet Filmweb poleca ten film, tylko tobie się wszyyyystko nie podoba. I naucz się używać zwrotów "moim zdaniem", "według mnie" bo widzę że masz się za jakąś pieprzoną wyrocznie jeśli chodzi o gust filmowy.

ocenił(a) film na 3

dobra stary kończymy tą dyskusje bo ja nie mam zamiaru dać się obrażać. To że masz tak dramatycznie wąskie horyzonty że tego gniota uważasz za arcydzieło to już nie moja sprawa natomiast nie mam zamiaru pozawalać by jakaś miernota sugerowała że jestem debilem. Już dawno powinienem skończyć te bezowocna wymianę zdań bo z kilometra widać że jesteś zwyczajnym ignorantem który podnieca się byle czym a będąc niewydolnym intelektualnie ucieka się do obrażania ludzi którzy maja po prostu inne zdanie.

użytkownik usunięty
Eddy

Jakbyś ty mnie nie obrażał. "Arcydzieło" to złe określenie dla FF, ale ja nigdy nie patrzę jakie słówka są dobierane na FW przy ocenach, dałem 10 bo od filmu tego typu nie oczekiwałbym niczego więcej, podobał mi się od początku do końca(swoją drogą FF ma jedno z najfajniejszych filmowych zakończeń jakie sobie przypominam) i trochę też na złość wszystkim jeleniom mówiącym że GSH jest lepsze, a które jest tylko typową w pełni komercyjną przeróbką w dodatku dość nieudolnie zrobioną. Polecam ci tutejszą recenzję FF(napisaną zresztą przez kobietę), może cie trochę oświeci.

ocenił(a) film na 9
Eddy

. .,.......................-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._..;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .q
. . . . . . . . . . . . .. . .. .\.................. . . .. . ./ ..

ocenił(a) film na 3
hybrid_stigmata

" tak wiele dyskusji, tak mało do powiedzenia"

ocenił(a) film na 8
Eddy

Oboje jesteście żałośni.Bylibyście skłonni pozabijać się,aby tylko dowieść swoje racje i nakarmić pieprzone JA.Przez takich jak wy ten kraj wygląda tak jak wygląda,jeśli nawet podczas dysputy na prosty temat nie potraficie wykazać tolerancji (tolerancja nie oznacza zmiany swojego nastawienia,a jedynie na szanowaniu innego,tym bardziej gdy oponent potafi się obronić argumentami)dla drugiej osoby i jej poglądów, a zamiast tego obrzucacie się pseudo argumentacją polegająca na irronizowaniu i nie przyjmowaniu innego sposobu myślenia aniżeli tylko i wyłącznie własne.FORUM jest między innymi po to,by wymieniać się różnymi spostrzeżeniami nawet gdy nam z czyjąś myślą nie po drodze,bo co by było gdybyśmy wszyscy myśleli tak samo,mielibyśmy tożsame podejście do wszystkiego? Odpowiedz jest przyziemna wręcz pretensjonalna:Byłoby szaro i najzwyczajniej nudno na tym padole,więc ceńmy inność w osobach i ich poglądach,a nie próbujemy na siłę z wielkim brakiem efemeryczności żonglować elokwencją ,ponieważ to co tu wyrabiacie w istocie rzeczy przeczy temu. Narty

ocenił(a) film na 3
pablo3x6

chłopie weź zluzuj z lekka bo Ci żyłka pęknie. Ględzisz coś o tolerancji, pouczasz nas do czego służy forum coś tam przebąkujesz o tym że dzięki różnicom świat jest kolorowy, a na wstępie sam wyjechałeś z tekstem o żałosności. To wali na kilometr hipokryzją, egzaltacja i infantylnością. Daruj sobie te trywialne, protekcjonalne "mądrości" i sam się najpierw ogarnij. Nie wiem, odstaw kawę, idź pod zimny prysznic a jak już bierzesz udział w dyskusji to wrzuć coś merytorycznego a nie ciskaj się jakbyś był Prezesem Forum. Płaczesz że ktoś gotów jest kogoś "zabić" bo pisze w ekspresywny sposób a sam chyba poplułeś klawiaturę jak wypacałeś tego posta.
A jeśli na awatarze jest twoja fotka to radzę zmienić krawat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones