PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121109}

Football Factory

The Football Factory
7,2 33 111
ocen
7,2 10 1 33111
6,8 4
oceny krytyków
Football Factory
powrót do forum filmu Football Factory

nie jestem wielkim fanem ff, ale widzę małą walke miedzy zwolennikami tych dwóch tytułów i dlatego bardziej polecam tym, którzy nie widzieli filmów, właśnie ff. Szczególnie dlatego, ze film zrobiono z głową, lepszymi aktorami i jest dość naturalny (wszystko w porównaniu z gsh). O wiele lepiej oddaje klimat Anglii, gsh jest "amerykański" i nadmuchany. Fabuła w oby dwóch filmach jest średnia, bo to filmy o tym samym - kibicach (i niczym wiecej; choć w ff jest kilka wątków drugoplanowych). Poza tym najlepiej ocenić samemu, ja tylko sugeruję wybór.

ocenił(a) film na 9
rosky

Około rok temu oglądałam Hooligans, dziś Football Factory. Podobał mi się ten pierwszy przyznam szczerze, myślę że trochę zasługi w tym głównego aktora :P jednak jeśli miałabym polecać zgadzam się z poprzednikiem, zdecydowanie FF. Film jest bardziej naturalny, realistyczny, dialogi wymiatają chwilami ;) Nie będę się rozpisywać na temat przesłania jakie w nim widzę (a jakieś jest z pewnością) pozostanę tylko przy tym, że FF wypada zdecydowanie korzystniej pod każdym względem.

ocenił(a) film na 8
rosky

Zgadzam się w 100%. "Hooligans" to praktycznie kopia "Football Factory", podkolorowana, z nieco zmienioną fabułą, zrobiona na typowe kino amerykańskie. "Football Factory" jest pod każdym względem lepszy, przede wszystkim pozostawia większą swobodę interpretacji widzowi. Jego przekaz jest mniej dobitny niż w "Hooligans", co jednak w tym wypadku jest zaletą (chyba że film trafi w nipowołane ręce - czytaj młodego, głupiego chuligana, który film może próbować odczytać jako wręcz gloryfikację pozastadionowych bójek).

Mikez

FF zdecydowanie stworzony w Anglii i oddający swietnie klimat.Dużo zabawnych sytuacji, świetne dialogi.A GSH ? Naiwna bajka.Student harvardu przyjezdza i staje sie bojówkarzem w angielskiej ekipie ? Coś tu nie pasuje.Poza tym wiele błędów, mianowicie jak ekipa United czekała na dworcu na przyjezdnych, były ujęcia z dworcowej kamery? To gdzie wtedy była policja ? Tak samo jak w koncowej scenie , zamiast niebieskich w srodku awantury pojawia sie... siostra Frodo.Smiech na sali.Poza tym przesłanie.W ostatniej scenie FF - było warto i bede nadal sie napieprzał.A GSH ? Uciekam do USA.Ot taka dziennikarska przygoda.I poza tym wątek losowanie meczów pucharu anglii także dobólu "zapozyczony".

ocenił(a) film na 8
alealek

dobrze mi się Was czyta... :)
pozdrawiam wszystkich, którzy widzą więcej !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones