PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121109}

Football Factory

The Football Factory
7,2 33 106
ocen
7,2 10 1 33106
6,3 3
oceny krytyków
Football Factory
powrót do forum filmu Football Factory

Hooligans był 100 razy fajniejszy .......

ocenił(a) film na 5
kuki_x

Dokładnie, w Football Factory podobał mi się tylko wątek starszego pokolenia kibiców, reszta była taka sobie.

GSE! GSE! GSE! :P

Seth_23

jasne...naoglądacie się takiego uślicznionego badziewia i oczekujecie żeby nawet kibole byli cool fajni i żeby się ich przyjemnie oglądało...pfff...w tym filmie przynajmniej nie ma ani grama tandety która wypełnia green street hooligans dlatego to jemu należy się pierwsze miejsce.

Seth_23

Słaby ogólnie aż nie chce się pisać.

ocenił(a) film na 8
kuki_x

raczej odwrotnie - GSH 100 razy bardziej zmulony i sfarmazoniony film

ocenił(a) film na 10
kuki_x

dla mnie oba filmy sa mistrzowskie. choc gsh lepiej sie ogladało
gsh 10/10
ff 10/10

aabb

W ff muzyka lepsza.

ocenił(a) film na 8
babella

pomoz jesli wiesz . ostatni kawalek gdy ida ekipa na decydujaca walke z milwall-kto to gra* i jaki ma tztul ten utwor

parsxzywykutafon

Już nie pamiętam, dawno ten film oglądałam . Ale zobacz tutaj, http://www.imdb.com/title/tt0385705/soundtrack?ref_=tt_trv_snd

ocenił(a) film na 8
babella

https://www.youtube.com/watch?v=8cW_9LdQw6E

tak to primal scream , dzieki serdeczne -przypomnij sobie przynajmniej czesc , pozdro !

parsxzywykutafon

Primal Scream - Miss Lucifer https://www.youtube.com/watch?v=A3_YBPdKw2I&feature=kp

ocenił(a) film na 7
aabb

Ocena 10/10 teoretycznie przyznawana powinna być jedynie filmom genialnym, wyznaczającym nowe standardy. Jeżeli ktoś ' tak se' wystawia taką ocenę, to ma nie po kolei w głowie.

Hooligans z Frodo, który uczy się bić z liścia, jest co tu dużo gadać, nieautentyczny.

FF jest dobre, delikatnie lepsze, głównie dzięki roli Dyera oraz brutalniej przedstawionej przemocy.

Natomiast obie produkcje bije na łeb, na szyję Rise of the Foot Soldier. Studium przemocy i brutalności stadionowej, oparte na prawdziwym życiorysie londyńskiego gangstera.

BTW: Znacie jakiś film o kibicach Millwall, przedstawiający ich ' z wewnątrz' ?
Jak dotąd, we wszelkich produkcjach są oni badassami, a fajnie byłoby odwrócić sytuację.

Tshabalala

ocena 10/10 oznacza, że film wyznacza nowe standardy dla oceniającego;) - zaznaczam!. To nie są oficjalne Oscary (nie jesteśmy fachowcami?), tylko indywidualne oceny bywalców Filmwebu:) Jest to o tyle usprawiedliwione, że kolejne nominacje budzą tyle kontrowersji nawet wśród Fachowców:)

Tshabalala

"Natomiast obie produkcje bije na łeb, na szyję Rise of the Foot Soldier" I tu sie z tobą zgodze. Bije obie te bajeczki na łeb i to mocno bije

ocenił(a) film na 7
kuki_x

@Tshabalala, piwo dla CIebie.

Cala cukierowkowa opowiesc przedstawiona w GSH to nie oszukujmy sie typowa jankeska kupa. Hobbit okladajacy angielskich chuliganow? Bez jaj. Po tym filmie zauwazylem znaczny wzrost znaomosci przyspiewek West Hamu i delikatnie mowiac spuszczanie sie nad nimi.

FF nie jest takim "przyjemnym" filmem bo jest bardziej zbliznym do realiow panujacych wsrod angielskich kibicow/chuliganow.

I tak jak wyzej wspomniane Rise of of the Footsoldier > GSH+FF ;)

marych_brd

Lubię Ciebie:)

ocenił(a) film na 7
babella

Ja Ciebie też! ;P

ocenił(a) film na 9
kuki_x

Hooligans to nierealna bajeczka o kibicach, w FF przynajmniej wyglądało to rzeczywistniej...

ocenił(a) film na 6
gucio_s

Nieprawda. Hooligans było 10000 razy lepszy choć myślałem, ze bedzie na odwrót. Zajebisty film, a po football factory spodziewałem się troszkę wiecej :)

ocenił(a) film na 8
pitixpl

Hooligans to film amerykanski,zwykly gniot nastawiony na $. FF ma w sobie prawdziwosc.

ocenił(a) film na 10
pitixpl

A w czym niby ten "GSH" był lepszy od "FF"? Bo nie widze ani jednej cechy stawiającej go ponad Football Factory.

ocenił(a) film na 9
kuki_x

W czym niby był lepszy? Marna gra aktorów, głupkowata fabuła dla nastoletnich wielbicielek polskich seriali, źle dobrani aktorzy, jakieś tandetne moralizatorstwo, kompletne oderwanie od chuligańskiej rzeczywistości. Film dla ludzi, którzy nic nie wiedzą o tej branży i nic się o niej nigdy nie dowiedzą.

ocenił(a) film na 6
kuki_x

filmik trochę przesadzony, bo co 20 sekund wciągają koks, a GSH jest jakoś bardziej prawdopodobny wg mnie, aczkolwiek FF nie jest taki fatalny jednak spodziewałem się więcej.

ocenił(a) film na 9
sebarka

Ile masz wyjazdów? Ile masz ustawek? Jak długo chodzisz na mecze? Jesteś ultrasem, hoolsem czy piknikiem?

ocenił(a) film na 6
grd1

Spodziewalem sie czegos lepszego...Moim zdaniem GSH bylo lepsze...Do czego to dochodzi zeby Amerykanie robili lepszy film o footballu niz Anglicy...

ocenił(a) film na 6
grd1

co to ma wspólnego? jedni ludzie są tacy a drudzy inni i musi tak być, a na mecze chodzę od połowy mojego życia tak dla wiadomości i wiem jak jest na wyjazdach w pociągu.

ale to ma być motyw tego filmu? wciąganie koksu czy piłka nożna i bójki, ludzie zastanówmy się. Jaka jest nazwa tego filmu? Football Factory czy może Drugs Factory...

ocenił(a) film na 9
sebarka

to jest film o chuliganach to niby o czym ma być? Tak wygląda świat bojówek :) Ile masz lat ?? 8??

ocenił(a) film na 6
grd1

o czym ma być film o chuliganach? czekaj pomyślę.. o chuliganach? zgadłem? dla mnie mogą tam sobie to wciągać 1, 2, ale nie 30, szanujmy sie. chodzi o to, że film traci na wartości...

każdy ma swoje zdanie mnie jako FILM podoba się bardziej GSH, jako film, ale szanuję twoje zdanie ;)

ocenił(a) film na 9
sebarka

chuligani to nie są grzeczni chłopcy, którzy karmią gołąbki i chodzą do kościoła co niedziele. To w większości przypadków są kryminaliści, którzy nie gardzą używkami, leją się po mordach i dymają giganty. Poza tym w filmie nie widzę jakiejś przesady z tym koksem. Większe ilości niż w tym filmie idą u mnie na dzielnicy przez weekend (a nie jest to duże skupisko ludzkie :P). Gadanie, że GSH jest bardziej prawdopodobny niż FF jest jak gadanie, że W11 jest bardziej prawdopodobny od Pit Bulla. :)

Nie miałem zamiaru cię obrażać, pytałem poprostu ile masz lat skoro pół życia jeździsz na mecze i masz takie marne pojęcie o stadionowych urwisach.

ocenił(a) film na 10
sebarka

Chłopie jak chcesz, to pisz sobie, że GSH jest lepsze jako film od FF. Ale nie pisz, że jest filmem bardziej "prawdopodbnym", bo to urąga inteligencji Twojej jak i czytających, którzy są jeszcze gotowi w to uwierzyć.

GSH to z grubsza bajka, FF to z grubsza film realistyczny.

Millwall

Tak szczególnie bardzo realistyczne były sny głównego bohatera przepowiadające przyszłość,to że Elijah kojarzy się wam tylko z Frodo jest godne pogratulowania,nie ma co.GSH podobał mi się bardziej z tego względu że i poważniejszy i bijatyki lepsze,nawet bohaterowie wiarygodniejsi,w FF to jacyś kompletni debile,jeden z nich to nawet angielska wersja Tommego DeVito, w dodatku sam film podchodził bardziej pod komedie.Śmieszy was również to że ''Frodo'' biegał z tą bandą a przypomnę że Pete się nim ''zaopiekował'', zapoznał z ekipą,a ci sobie pogadali,niektórzy go polubili inni byli nastawieni sceptycznie ale nie okazywali tak tego ze względu na swojego lidera.Potem widzimy pierwszą walkę ''hobbita'' i w całym tym zamieszaniu normalne było że i kogoś uderzył,potem widzimy inne akcje,i następnie jest jakby ''po jakimś czasie'',gdzie widzimy Matta już bardziej doświadczonego i w dresiku :).I podczas tych wszystkich ustawek ekipa zbliżyła się do siebie,niektórzy zaakceptowali Matta i tyle,co tu dziwnego? nie mogli go polubić?.Ktoś napisał że FF jest brutalniejszy,WTF?,główny bohater w FF który był kopany po twarzy przez stado osiłków w tunelu miał mniej obitą mordę niż Pete którego pobił pięściami i zabił ten psychol z Millwall,nie wspominając już o podpaleniu pubu i rozcięciu gardła Majorowi.Do tego w GSH fajnie była ukazana scena w pubie tuż przed meczem,dorzucić do tego wątek z narkotykami z FF i byłoby akurat.Muzyka też jakoś bardziej mi wpadła do ucha,szczególnie kawałek Terence Jay - One Blood.Ogólnie to GSH fajnie ukazuje jak z każdego człowieka(bo to możliwe) pod wpływem otoczenia,adrenaliny i innych czynników można zrobić kibola,zresztą sam Matt w filmie mówił,że przemoc uzależnia...

kuki_x

Jestem świeżo po obejrzeniu Hooligans, FF o niebo lepsze :)

ocenił(a) film na 8
kuki_x

jak slysze ze frodo i jego cukierkowa ekipa byl lepszym filmem od FF to zygac mi sie chce.jednakze gdy zobaczylem ze ty dales trnsformers 10 oszukac przeznaczenie 10 to juz wiem o tobie wszystko! chuligani nie umywaja sie do FF .czlowieku o czym ty tu piszesz ,zamilcz i nie wypowiadaj sie nigdy!!!!!!!!!wiecej.

ocenił(a) film na 10
kuki_x

tylko że football Factory jest 100 razy bardziej realistyczne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones