PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489743}
4,6 250
ocen
4,6 10 1 250

The Last Seven
powrót do forum filmu The Last Seven

au, au, au...

ocenił(a) film na 1

zapowiadalo sie naprawde niezle, ale...
aktorstwo/aktorzy - au, au, au...(aktorzy w sumie znani i lubiani, ale w tym filmie...no, nie wyszlo to zbyt dobrze)..
realizacja pomyslu - wyglada jak proba zrobienia/polaczenia '28 days later wants to meet bill' w stylu budzetowego teatru telewizji TVP (co byloby dobre, gdyby bylo dobrze zrealizowane), ale pojawiajace sie efekty specjalne ala 'powrot potwora z bagien 8' (1968) oraz charakteryzacja ala 'szminka wszystko przykryje - nawet uszy i szyje' uroku nie dodaja, oj nie.
ogolnie, moim skromnym zdaniem, film mocno irytujacy.

użytkownik usunięty
swe_zjo

lol
Dewastująca opinia ;D
Właśnie miałem go oglądnąć i tak jeszcze wpadłem na Filmweb aby komentarze mnie upewniły, że opis tego filmu to tylko przedsmak a nie kulminacja atrakcyjności tego obrazu.
Po przeczytaniu Twojego komentarza rezygnuję z oglądnięcia tego filmu.
Dzięki ;)

ocenił(a) film na 1

opinia ma to jednynie opinia ma i nic wiecej :-)
kto wie, moze Ci sie spodoba - 'kto nie probuje ten nie ma aka kto nie oglada te nie wie' ;-) houk.
pzdr

swe_zjo

A ja zaryzykuję, ostatnio angielskie produkcje są dobre. ;)

ocenił(a) film na 6
Demotrix

Swoją drogą film kontynuuje motyw apokaliptyczny czesto ostatnio spotykany i to nie tylko w filmach angielskich jak wspomniane "28dni pozniej", "I am a legend", "Księga ocalenia", "Droga" itp. Dla mnie motyw pusteg Londynu jest dość intrygujący ;)

percevalle

"Swoją drogą film kontynuuje motyw apokaliptyczny"

o czym Ty w ogóle mówisz? Jaki motyw apokaliptyczny? Gdzie Ty tam masz motyw apokaliptyczny? Czy na pewno piszesz o tym filmie, o którym tutaj mowa? Jeżeli nie zrozumiałeś/zrozumiałaś tego filmu to się nie wypowiadaj o nim:)

ocenił(a) film na 6

Dlaczego jest tylu analfabetów w naszym kraju?
Jakiekolwiek forum o filmach, filmikach, wideoklipach czy innym stuffie do "oglądnięcia" i znajduję co najmniej kilka postów, w którym jest użyte to dziwne sformułowanie.
"OBEJRZEĆ" owieczki moje drogie, nie "oglądnąć". Kto to wymyślił?

kondor82

film beznadziejny, poziom głupoty i manekinowatowego aktorstwa bardzo irytujący, do tego motywy z Jezusem i pseudostygmatami przelewają szalę goryczy, koszmar

użytkownik usunięty
kondor82

Owieczko moja droga - to może zamiast się irytować i wykazywać ignorancją sięgnęłabyś/sięgnąłbyś do jakiegoś słownika, albo chociaż "zgooglował", jeśli tego pierwszego Ci się nie chce. Bardzo szybko byś się dowiedział/dowiedziała iż oglądnąć jest wyrazem gwarowym regionu Małopolski.
Co najciekawsze, jest to wyraz tak wrośnięty z język iż ludzie pochodzący z tego regionu nawet nie mają pojęcia o co innym chodzi, kiedy się do tego przyczepiają (inaczej mówiąc nawet poloniści w Krakowie mówią w ten sposób [a przynajmniej Ci, których znam] i jest to forma jak najbardziej przyjęta w języku formalnym).
To dokładnie tak samo jakbyś się chciał/a przyczepić do tego, że powiedziałbym iż wychodzę na pole, a nie na dwór.
I kto tu jest analfabetą owieczko droga?

ocenił(a) film na 6

Gwara jak sama definicja wskazuje jest mową regionalną, a nie, że się tak wyrażę, oficjalną. Znam zjawisko "przyswajania błędów, popełnianych przez dużą grupę ludzi", z gramatyką i ortografią byłem zawsze za pan brat. Znajomość zjawiska nie oznacza automatycznej akceptacji. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, niedługo poprawną formą będzie powiedzieć "przyszłem".

ocenił(a) film na 6
kondor82

Zresztą, jak sobie życzyłaś, "zgooglowałem" problematyczny wyraz.

http://www.sjp.pl/ogl%B1dn%B1%E6 - potocznie, regionalnie;
http://portalwiedzy.onet.pl/140902,,,,obejrzec_ogladnac,haslo.html - regionalny odpowiednik, występuje TYLKO w Małopolsce;
Dalej jest podobnie. Wygląda na to, że pokonałem Cię Twoją własną bronią ;) W każdym razie dzięki za wskazówkę, bo prawdę mówiąc nie wiedziałem, że "oglądnąć" jest poprawne w którejkolwiek części kraju. Uczymy się całe życie.

użytkownik usunięty
kondor82

Ja nie twierdzę, że oglądnąć to nie jest wyraz regionalny/potoczny i wiem że jest używany tylko w Małopolsce (o czym swoją drogą dowiedziałem się również na Filmwebie, gdy ktoś inny mi to zarzucił) - ale była to odpowiedź na Twoje zarzuty o "analfabetyzm". I uwierz mi - oglądnąć jest dla nas w Małopolsce tak naturalne, że słowa obejrzeć używam znacznie rzadziej.
PS. Nie jestem kobietą ;-)

ocenił(a) film na 6

Przepraszam, nick sugerował właśnie tą płeć, a wnętrze profilu nie dało mi na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.
Przepraszam również za "analfabetę".
Nie przeproszę za zwrócenie uwagi na błąd, bo z naszej rozmowy można na pewno jeden wniosek wysnuć - "oglądnąć" nie jest formą w pełni poprawną.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości.

kondor82

a od kiedy "stuff" to polskie słowo? Jeżeli już go użyłeś to powinieneś dać w cudzysłów i odmienić z apostrofem. Jak już krytykujesz analfabetów to sam trzymaj poziom. A co do ogólnego "analfabetyzmu" to masz całkowitą rację. Sam fakt, że jakiś procent czytelników czytając tę dyskusję będzie zastanawiało się jakie to zboczenie ten ANALfabetyzm zanim odkryje prawdziwe znaczenie tego słowa nie napawa optymizmem.(autentyczna sytuacja na jakimś forum - koleś myślał, że to jakiś "subgatunek" albo podtyp homoseksualizmu)

ocenił(a) film na 6
ftw_2

Fakt, mogłem użyć sugerowanego rozwiązania, ale jeśli chodzi o samą odmianę słowa "stuff", to odbywa się ona BEZ apostrofu. Polecam jednak Tobie zaznajomić się z gramatyką.

kondor82

Od tego mam redaktorów:) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
ftw_2

Skoro masz od tego redaktorów, to zostaw im takie rzeczy, jak poprawianie innych ;)
Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
swe_zjo

Irytujący, to fakt. I to jak bardzo! :D Ale wytrwałam dzielnie do końca :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones